https://prodaman.ru/Vi-Mej
vimay2109@tutanota.com

Маскувальні сітки для ЗСУ та ТРО

Моя творчість, мої думки, мій щоденник

Павучки школи № 15

Розуміння прийшло з часом. Спочатку я не усвідомлювала справжньої важливості нашої справи.
І ось… хлопці… ті самі, що захищали нас… ті самі, що били русню на передовій… Заклик душі: “Дівчатка, хто плете сітки??? Дуже потрібні! Будь ласка, хто-небудь!!!” Серце завмира від таких слів! В мене більше не було звичайного повсякденного плетіння… Сидіти просто після того заклику я не могла – зв’язалась із хлопцями, запитала, скільки, які, а далі…
А далі Київщину звільнили, і тепер наші витвори мистецтва їдуть переважно на Схід.
Завдяки злагодженій роботі нашої невеличкої команди на чолі із Тетяною Олександрівною, ми забезпечуємо наших бійців сітками та кікіморами, тобто, можна сказати, що ми є їх захисниками 🙂
Моя шана, моя вдячність усім небайдужим безмежна!

Як правильно плести сітки

І це справді важливо. Знаю, що багато людей вважають, що таких павучків вже стільки, що дівати ті сітки не буде куди. Скажу одразу – це не так! Маскувальні сітки завжди доречні і завжди потрібні! Дуже! Всюди! І не лише на передовій.
І повірте, ви завжди можете долучитись і навіть відкрити свій власний, так би мовити, маленький цех по виготовленню сіток. Їх не буває багато. Як і дорогоцінних рук для їх плетіння.
Ви запитаєте: “Як я можу робити їх самостійно, якщо уяви не маю, як це робити взагалі”.
Відповідаю. Спочатку треба приготувати все необхідне:
1. По-перше, потрібно знайти основу – будь-яка сітка буде в нагоді, але найкращі для цього, як виявилось, підходять пластикові. Тоненькі пластикові ніточки достатньо гнучки, тому сітка буде податливою та еласичною.
2. Знайдіть місця, де можна буде закріпити сітку, бо плести її краще за все у вертикальному положенні. Аж ніяк не на долу. Розміри сіток різні: 2*6 м, 2*7 м, 3*6 м, 5*8 м і т.д.
3. Потрібна тканина природних кольорів (зелені, коричневі, сірі відтінки тощо). Бажано бавовняна. Трикотаж також потрібний – для каркасу.
4. Ножиці і місце для нарізки.

Каркас

А ось тепер можна до справи:
1. Нарізати смужки з трикотажу. Довжина може бути будь-якою (кожен обирає свою), а ширину рекомендуємо зберігати приблизно однакову – 1,5-2 см, не більше. Економно та зручно. На обох кінцівках смужок зробіть маленькі дірочки.

Дірочки
На кожній смужці повинно бути по дірочці на кінцівках

2. Відрізаєте сітку потрібного розміру та фіксуєте з одного боку, а краще – з двох країв завширшки.

3. Якщо сітка ось така, як на фото, по краях, скоріш за все, будуть стирчати колючі палички, цятки такі вередливі 🙂 Ви ті цятки краще позрізайте, бо будуть у вас пальчики поколені-поколені.
4. Тепер беремо першу трикотажну смужечку та кріпимо її до одного з кутів сітки так, щоб тканина зачепилася за колючий обріз, бо інакше ваша стрічечка буде крутитися по колу, а не плестися по краєчку. Якщо немає гострих країв, тоді фіксуйте на сусідній від краю, за продольну ниточку. Дірочка потрібна для того, щоб зробити безвузловий вузлик 🙂

Перша стрічка
Кріпимо першу стрічку

Ось так закріпили першу стрічку: огорнули паличку однією кінцівкою смужки, вділи іншу у надріз, затягнули та почали оплітати край.
5. Плести можна як завгодно, аби не дуже товсто, та не стягуйте сильно, бо сітка буде деформована. Ми заплетаємо ще й продольні ниточки для більш надійної фіксації. Такі собі ланки. Можна за дві клітинки, можна за три або чотири… В нас ланки у три клітинки – дуже зручно та естетично 🙂

Ось так виглядає наш каркас
Ланки в три клітинки

А можна взагалі без тих ланок.
6. Коли заплели першу, берете другу, просуваєте у дірочку, яка залишилась вільною на кінцівці, і проробляєте такий самий фокус, як на початку. Затягуєте і… вуаля…

І плетемо ось так по всьому периметру. А далі…

Плетіння

От ми і дісталися головного: плетіння маскувальних сіток тощо.
По-перше, вам знадобиться багато зеленої тканини. Також піде сіренька та коричнева, але тих кольорів треба небагато. Все ж таки в нас майже літо, і сітки повинні бути переважно зеленими. Нехай різних віддітнків, але – зеленими.
То ж, пишіть об’яви, кидайте заклики у соц мережах, долучайте сусідів, друзів, коллег…

Так, тканина є, тепер її нарізаємо (можна просто таки рвати руками) стрічками шириною десь у 4-5 см, максимум – то шість, але не більше. Довжину обирайте самі – то вже як кому зручніше.
Нам на сьогодні допомагає дружня сусідня школа та типографія: одна фарбує, інша – нарізає. І всі смужки в нас рівненькі, гарненькі… Нам залишається лише підрізати насічки у вигляді тремтілого листя та плести.

На листячковій нарізці в нас сидять 1-3 людини, бо якщо ми будемо самі і нарізати, і плести, то і однієї сітки на день не сплетемо.
Тепер в нас є такі гарнюні веселі стрічечки. Беремо їх побільше та різних віддтінків.

Стрічки для плетіння маскуваних сіток повинні
Кольори стрічок переважно зелені

Бачите? Ось так, як в мене. Можна ще більше. Тепер викидаємо той самий фокус, що й при плетінні каркасу: чепляємо першу смужку завдяки оцій маленькій дірочці. Де саме ви почнете – не важливо, бо все одно колись ваші стрічечки зустрінуться.
І починаємо плести. Куди завгодно: хоч вліво, хоч вправо, хоч до гори, хоч дригу… Найкращий варіант – хаотичні зігзаги-черв’ячки. Але уникайте симметрії! Запам’ятайте одне головне правило:

Не можна допускати геометричних фігур, зігзагів з гострими кутами та прямих ліній!

І ще одне правило:

Сітка повинна бути закрита на 60%, тобто 40% ви маєте залишити відкритими, але не залишайте порожніх дір, скрізь які ворог побачить рух бійців.

Ваша сітка повинна відображати хаос. Але хаос природний, а не штучний, як у геометрії:

Приклад плетіння
Дотримуйтесь хаотичного пересування стрічки.
Тканина не повинна закривати більше 60% сітки.

Про всяк випадок нагадаю, як з’єднувати одну стрічку з іншою:

Ось і вся таємниця 😉
Сподіваюсь, вам все зрозуміло, і тепер ви зможете допомагати ЗСУ так само, як “Нащадки Ельзи для СЗУ” та інші павучки країни.
Слава Україні!
Смерть ворогам 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *